Sort by

Chad has logged 401 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kidnap

Kidnap

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spellbinder

Spellbinder

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Towering Inferno

The Towering Inferno

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Automata

Automata

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Towering Inferno

The Towering Inferno

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
True Lies

True Lies

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Catwoman

Catwoman

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The League of Extraordinary Gentlemen

The League of Extraordinary Gentlemen

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
LEGO DC Comics Super Heroes: Justice League vs. Bizarro League

LEGO DC Comics Super Heroes: Justice League vs. Bizarro League

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry