• Don't Look Up

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★½

  • After We Fell

    ★★★

  • The Chair

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★

  • Respect

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • Old

  • Luca

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★★

  • Operation Christmas Drop

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

  • Afonso Padilha: Classless

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • All Together Now

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

    ★½

  • Work It

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Irresistible

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Becoming

    ★★★½

  • The Half of It

  • A Secret Love

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • Unorthodox

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Misbehaviour

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • All the Bright Places

  • Emma.

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★½

  • The Rhythm Section

  • Tesla

    ★½

  • The Glorias

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★