• The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

  • Titane

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Songbird

    ½

  • Godmothered

    ★½

  • The Prom

    ★★½

  • Superintelligence

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Kindred

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Totally Under Control

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Mainstream

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Black Is King

  • Summerland

  • Hamilton

    ★★★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The Rental

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★

  • Sputnik

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • How to Fix a Drug Scandal

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Present

  • The Father

    ★★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Nowhere Inn

  • Promising Young Woman

    ★★★★