Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read prior review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read prior review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
29
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Godmothered

Godmothered

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Songbird

Songbird

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry