Tyler has logged 190 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
Edit this entry  
11
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monos

Monos

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bliss

Bliss

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mask You Live In

The Mask You Live In

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★½
Read prior review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Edit this entry  
30
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Coraline

Coraline

2009
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aladdin

Aladdin

2019
×
Edit this entry  
30
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read prior review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
High Tension

High Tension

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Brightburn

Brightburn

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry