• It Has to Be Lived Once and Dreamed Twice

    ★★★★★

  • A Florida Melancholy

    ★★★★★

  • A Subconscious Stream

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • 1408

    ★★★★★

  • The Wizard of Oz

    ★★★★★

  • White Collar Blues

    ★★★★★

  • Stop Making Sense

    ★★★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★★

  • The Sandlot

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Running Shadow

    ★★★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★★★

  • Resident Evil: Retribution

    ★★★★★

  • Psalm IV: Valley of the Shadow

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

    ★★★★★