tobiasangegold has logged 177 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tiong Bahru Social Club

Tiong Bahru Social Club

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Edit this entry  
23
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Cuban Fury

Cuban Fury

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Click

Click

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
Faster

Faster

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
3 Days to Kill

3 Days to Kill

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
The November Man

The November Man

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Producers

The Producers

1967
×
★★★½
Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Shooter

Shooter

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Edit this entry