• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★½

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Black Is King

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Hollywood

  • The Half of It

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Lingua Franca

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • After

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • The Hate U Give

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

  • A Star Is Born

  • The Favourite