Todd! has logged 140 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Swallow

Swallow

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Climb

The Climb

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mayor

Mayor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Collective

Collective

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Driveways

Driveways

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Dogs

Space Dogs

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Canvas

Canvas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Planters

The Planters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
City Hall

City Hall

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Time

Time

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
Read prior review Edit this entry  
04
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry