Sort by

Todd Gaines has logged 27 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
2001 Maniacs

2001 Maniacs

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mindhunters

Mindhunters

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Prodigy

The Prodigy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Joy Ride 3

Joy Ride 3

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Jack the Reaper

Jack the Reaper

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High Lane

High Lane

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
One in the Chamber

One in the Chamber

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jarhead 3: The Siege

Jarhead 3: The Siege

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Absolution

Absolution

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Young Rebels

Young Rebels

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sinners and Saints

Sinners and Saints

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Daylight's End

Daylight's End

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hard Target 2

Hard Target 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cat Run

Cat Run

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crossing Point

Crossing Point

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Commitments

The Commitments

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry