Todd Gaines has logged 97 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bikini Bloodbath: Car Wash

Bikini Bloodbath: Car Wash

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Creepozoids

Creepozoids

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deadly Embrace

Deadly Embrace

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare Sisters

Nightmare Sisters

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Lady Avenger

Lady Avenger

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Confession Killer

The Confession Killer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beyond the Law

Beyond the Law

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Madness Within

The Madness Within

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Red Handed

Red Handed

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Awake

Awake

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bed of the Dead

Bed of the Dead

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Animal Among Us

Animal Among Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Hunt

American Hunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Showdown in Little Tokyo

Showdown in Little Tokyo

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Men of War

Men of War

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eminence Hill

Eminence Hill

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
100 Acres of Hell

100 Acres of Hell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let's Get Harry

Let's Get Harry

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Oily Maniac

The Oily Maniac

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wrong Turn at Tahoe

Wrong Turn at Tahoe

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Robbery

Robbery

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hitman Agency

The Hitman Agency

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Drop Zone

Drop Zone

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Atomic Eden

Atomic Eden

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Body Count

Body Count

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Handy Dandy

Handy Dandy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time in Deadwood

Once Upon a Time in Deadwood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry