Sort by

TomAtkinsDiet has logged 414 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Massacre at Central High

Massacre at Central High

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elves

Elves

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Dance with the Devil

Dance with the Devil

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In Full Bloom

In Full Bloom

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Caught

Caught

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nightwatch

Nightwatch

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Out of the Dark

Out of the Dark

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Ghost of Sierra de Cobre

The Ghost of Sierra de Cobre

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
You'll Die at Midnight

You'll Die at Midnight

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Relentless

Relentless

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Death Ship

Death Ship

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Schizoid

Schizoid

1980
×
Read the review Edit this entry  
25
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream for Help

Scream for Help

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
She

She

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Five Desperate Women

Five Desperate Women

1971
×
★★
Edit this entry  
12
Jason X

Jason X

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cemetery of Terror

Cemetery of Terror

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alone

Alone

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Airheads

Airheads

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Taking of Beverly Hills

The Taking of Beverly Hills

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★★
Edit this entry  
05
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry