• The Mitchells vs. The Machines

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Little Fish

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • The New Pope

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Captain Marvel

    ½

  • 4 latas

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Loro

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ½

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Promise at Dawn

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Logan Lucky

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Double Lover

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ½

  • Okja

  • Wonder Woman

    ½

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2