Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Behind the Fright: The Making of American Horror Story

Behind the Fright: The Making of American Horror Story

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Women Reply

Women Reply

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Working Man

The Working Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Marmaduke

Marmaduke

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
Rhubarb

Rhubarb

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
My Name Is Yu Ming

My Name Is Yu Ming

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hallway Thoughts

Hallway Thoughts

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Snatch

Snatch

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shorts

Shorts

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
Following

Following

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Atman

Atman

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deez Nuts

Deez Nuts

×
Read the review Edit this entry  
16
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eva

Eva

2005
×
Read the review Edit this entry  
15
Failure

Failure

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
2 in the AM PM

2 in the AM PM

2006
×
Edit this entry  
13
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry