Thom has logged 19 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Buddies

Buddies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Buddies

Buddies

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Miracle Worker

The Miracle Worker

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Miracle Worker

The Miracle Worker

1962
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Edit this entry  
25
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Edit this entry  
20
Restless

Restless

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Boys from Brazil

The Boys from Brazil

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Fire Within

The Fire Within

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
04
Camille Claudel

Camille Claudel

1988
×
★★★★½
Edit this entry