• No Time to Die

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★

  • The Grinch

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Apostle

    ★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Early Man

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • 1922

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • British Airways Safety Video: Director's Cut

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Despicable Me 3

    ★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Cars 3

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Icarus

    ★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½

  • The Founder

    ★★★½

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★

  • La La Land

    ★★★½

  • War Dogs

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★½

  • The Young Offenders

    ★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Keanu

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★½

  • The Boy

    ★★★½

  • Eddie the Eagle

    ★★★

  • Daddy's Home

    ★★½

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Spectre

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Legend

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★

  • Amy

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½