• Tomboy

    ★★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • Stranger Things

    ★★★★½

  • The Wailing

    ★★★★½

  • Dogtooth

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • A Clockwork Orange

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★½

  • Amélie

    ★★★★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★

  • Snatch

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Daddy Day Care

    ★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★

  • Aquaman

    ★½

  • The Boss Baby

    ★½

  • War Dogs

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

    ★★½