• Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Savage X Fenty Show

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Falling Inn Love

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Secret Obsession

    ★½

  • Crawl

    ★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Chasing Happiness

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Almost Love

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Great Hack

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Polar

    ½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★½

  • Fyre

    ★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ½

  • Aquaman

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★★