• Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Banana Split

    ★★★

  • The Perfection

    ★★

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ★½

  • Green Book

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Her Smell

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Gloria Bell

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Vox Lux

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Destroyer

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • The Package

    ★½

  • Slender Man

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Cam

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Ash Is Purest White

    ★★★★½

  • Evil Genius

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Dirty Computer

    ★★★★½

  • Duck Butter

    ★★★

  • Rampage

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Prospect

    ★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Unsane

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Nancy

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★