• Nancy

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • A Christmas Prince

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • The Babysitter

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Cargo

    ★★

  • Creep 2

    ★★★★

  • Ghost Stories

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★★½

  • The Ritual

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ½

  • Darkest Hour

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Veronica

    ★★★

  • Thelma

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★★

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Girls Trip

    ★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★

  • Cream

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★★½

  • Cars 3

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Faces Places

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • A Fantastic Woman

    ★★★★

  • Flower

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★