tommasomenegazzi has logged 441 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Box

Black Box

2020
×
★★
Edit this entry  
30
#Alive

#Alive

2020
×
★½
Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★
Edit this entry  
24
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lie

The Lie

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★½
Edit this entry  
19
Ma

Ma

2019
×
★½
Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Antebellum

Antebellum

2020
×
★½
Edit this entry  
15
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★
Edit this entry  
12
Cub

Cub

2014
×
★½
Edit this entry  
10
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
Edit this entry  
09
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Edit this entry  
08
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★½
Edit this entry  
07
The Turning

The Turning

2020
×
★½
Edit this entry  
07
Mama

Mama

2013
×
★½
Edit this entry  
05
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
Edit this entry  
02
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Anaconda

Anaconda

1997
×
Edit this entry  
30
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★½
Edit this entry  
29
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
★★½
Edit this entry  
28
Malevolent

Malevolent

2018
×
Edit this entry  
27
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Empire

Empire

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Exquisite Hour

The Exquisite Hour

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
Still Raining, Still Dreaming

Still Raining, Still Dreaming

2009
×
★★½
Edit this entry  
22
Dead Tone

Dead Tone

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★½
Edit this entry  
20
Relic

Relic

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Greenland

Greenland

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hole

The Hole

2001
×
★½
Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Buried Alive

Buried Alive

2007
×
Edit this entry  
14
Psychosis

Psychosis

2010
×
★½
Edit this entry  
13
His House

His House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
American Falls from Above, American Side

American Falls from Above, American Side

1896
×
Edit this entry  
12
Children of the Corn V: Fields of Terror

Children of the Corn V: Fields of Terror

1998
×
Edit this entry  
11
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★½
Edit this entry  
10
Messengers 2: The Scarecrow

Messengers 2: The Scarecrow

2009
×
★½
Edit this entry  
09
The Messengers

The Messengers

2007
×
Edit this entry  
08
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★½
Edit this entry  
07
Cut

Cut

2000
×
Edit this entry  
06
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★½
Edit this entry  
06
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★
Edit this entry