Tony has logged 35 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jack-O

Jack-O

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creature Feature

Creature Feature

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Terror of Hallow's Eve

The Terror of Hallow's Eve

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghost Stories: Graveyard Thriller

Ghost Stories: Graveyard Thriller

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Fears

House of Fears

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scary Movie

Scary Movie

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hayride

Hayride

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Castle of Blood

Castle of Blood

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Honeyspider

Honeyspider

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Candy Corn

Candy Corn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Elvira's Haunted Hills

Elvira's Haunted Hills

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hellions

Hellions

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Pumpkin

Black Pumpkin

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Curse of Halloween Jack

The Curse of Halloween Jack

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Party

Halloween Party

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
10/31 Part 2

10/31 Part 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Party

Halloween Party

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Angel

Angel

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hacked

Hacked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Seance

Seance

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Death Screams

Death Screams

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Taste of Fear

Taste of Fear

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry