Kodiak has logged 32 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Snake Moan

Black Snake Moan

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cathy's Curse

Cathy's Curse

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
Necronomicon

Necronomicon

1993
×
★★★½
Edit this entry  
23
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Resurrected

The Resurrected

1991
×
★★★
Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Desperate Living

Desperate Living

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
After Death

After Death

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
It's Alive III: Island of the Alive

It's Alive III: Island of the Alive

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dentist 2

The Dentist 2

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prom Night III: The Last Kiss

Prom Night III: The Last Kiss

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Children of the Corn III: Urban Harvest

Children of the Corn III: Urban Harvest

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dentist

The Dentist

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry