• Cinderella

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Trollhunters: Rise of the Titans

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • The New Mutants

  • #Alive

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Extraction

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Frozen II

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Platform

  • Joker

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

  • Spider-Man: Far from Home

  • Dark Phoenix

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Silence

  • The Dirt

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Aquaman

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • A Star Is Born

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Lords of Chaos

  • Summer of 84

  • Fifty Shades Freed

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Justice League

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

  • It

  • mother!

  • Lady Bird

  • Mary Shelley

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

  • Beauty and the Beast