Chris Gallo has logged 65 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
F/X

F/X

1986
×
★★★½
Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Multiplicity

Multiplicity

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Baby Boom

Baby Boom

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dracula: Dead and Loving It

Dracula: Dead and Loving It

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Big

Big

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deceived

Deceived

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Murder at 1600

Murder at 1600

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The American President

The American President

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dave

Dave

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Valentine

Valentine

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Trigger Effect

The Trigger Effect

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ménage à Trois

Ménage à Trois

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Contender

The Contender

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
King Kong

King Kong

1976
×
★½
Read the review Edit this entry