• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • An American Pickle

    ★★★★

  • Hamilton

    ½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Spree

    ★★★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★

  • Steven Universe Future

    ★★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Rilakkuma and Kaoru

    ★★★★★

  • Real-Time Fandub Games: Sonic the Hedgehog

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Change Your Mind

    ★★★★★

  • Spider-Man: Cake Day

  • In Fabric

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Who Is America?

    ★★★★★

  • Cam

    ★★★★½

  • Climax

  • Upgrade

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • TreatsforBeasts

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★

  • Lady Bird

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★

  • Super Dark Times

    ★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • La La Land

  • RetroAhoy: Quake

  • The Alchemist Cookbook

  • RetroAhoy: Doom

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • Army Dog

    ★★★

  • Bottomless Pit

    ★★★★★

  • High-Rise

    ★★★★

  • The Devil's Candy

    ★★★★★

  • Hardcore Henry

    ★★★

  • Krisha

    ★★★★