Sort by

Andrew has logged 400 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Mangler Reborn

The Mangler Reborn

2005
×
½
Edit this entry  
31
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
John Carter

John Carter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★½
Edit this entry  
28
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ladykillers

The Ladykillers

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thirst

Thirst

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Justin and the Knights of Valour

Justin and the Knights of Valour

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Casper

Casper

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
TMNT

TMNT

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Piranhaconda

Piranhaconda

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lockout

Lockout

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Catwoman

Catwoman

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Leprechaun in the Hood

Leprechaun in the Hood

2000
×
★★★
Edit this entry  
07
The Frankenstein Theory

The Frankenstein Theory

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Asterix and Cleopatra

Asterix and Cleopatra

1968
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ski Troop Attack

Ski Troop Attack

1960
×
Read the review Edit this entry  
30
Shutter

Shutter

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Legend

Legend

1985
×
★★½
Edit this entry  
29
Spy Kids: All the Time in the World

Spy Kids: All the Time in the World

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hollywood Homicide

Hollywood Homicide

2003
×
★★½
Edit this entry  
26
Batman

Batman

1966
×
★½
Edit this entry  
23
Furry Vengeance

Furry Vengeance

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Valley of Gwangi

The Valley of Gwangi

1969
×
★★★
Edit this entry  
23
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★½
Edit this entry  
21
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Last Days on Mars

The Last Days on Mars

2013
×
★½
Edit this entry  
17
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Chain Letter

Chain Letter

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Senna

Senna

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
★★★½
Edit this entry  
14
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★
Edit this entry