Sort by

Andrew has logged 30 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Frankenstein and the Monster from Hell

Frankenstein and the Monster from Hell

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Meat

Bad Meat

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Lost Boys: The Thirst

Lost Boys: The Thirst

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lost Boys: The Tribe

Lost Boys: The Tribe

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cocoon

Cocoon

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paperhouse

Paperhouse

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry