toyadams has logged 28 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★
Edit this entry  
18
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★½
Edit this entry  
16
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★½
Edit this entry  
15
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
½
Edit this entry  
15
Twin Murders: The Silence of the White City

Twin Murders: The Silence of the White City

2019
×
½
Edit this entry  
14
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
Edit this entry  
10
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★
Edit this entry  
10
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★
Edit this entry  
09
The Platform

The Platform

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Decline

The Decline

2020
×
Edit this entry  
09
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf Hour

The Wolf Hour

2019
×
★½
Edit this entry  
08
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Parks and Recreation Special

A Parks and Recreation Special

2020
×
Edit this entry  
03
Bad Boys

Bad Boys

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Catfish

Catfish

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
TFW No GF

TFW No GF

2020
×
★½
Read the review Edit this entry