• The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Lion King

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • The Kissing Booth

  • Picnic at Hanging Rock

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Red Sparrow

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Fate of the Furious

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • 13th

    ★★★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • O.J.: Made in America

    ★★★★★

  • And Then There Were None

    ★★★★

  • The Revenant

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • The Martian

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

  • 7 Days in Hell

  • Magic Mike XXL

  • Jurassic World

    ★★★★

  • San Andreas

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Furious 7

  • Focus

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

  • Kingsman: The Secret Service

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • John Wick

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Pompeii

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • The Adventurer: The Curse of the Midas Box

    ★★½

  • Frozen

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Dallas Buyers Club

  • Gravity

  • About Time

    ★★★½

  • Austenland

    ★★★½

  • Snowpiercer

    ★★½

  • RED 2

    ★★★

  • Sharknado

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Skyfall

  • Men in Black 3

    ★★½

  • 21 Jump Street

  • The Hunger Games

    ★★★★½

  • Underworld: Awakening

  • The Grey

  • The Cabin in the Woods

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★

  • Contagion

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Drive