George has logged 44 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Windtalkers

Windtalkers

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Take Me Out

Take Me Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Food, Inc.

Food, Inc.

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Garden State

Garden State

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cars 2

Cars 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Howards End

Howards End

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Theodore Rex

Theodore Rex

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry