George has logged 288 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Turkles

Turkles

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How to Build a Better Boy

How to Build a Better Boy

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
SPF-18

SPF-18

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Assassin

Assassin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hellboy

Hellboy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crush the Skull

Crush the Skull

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
06
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Laugh

The Last Laugh

1924
×
★★★½
Edit this entry  
22
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry