• You Don't Mess with the Zohan

  • Bergman Island

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Harry and Tonto

    ★★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Bob & Carol & Ted & Alice

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Nine Days

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★★½

  • You Can Count on Me

    ★★★★

  • Chocolat

    ★★

  • The Contender

    ★★★

  • Bridget Jones's Diary

    ★½

  • Far from Heaven

    ★★★★★