razz has logged 141 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Edit this entry  
12
Psych 2: Lassie Come Home

Psych 2: Lassie Come Home

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
A Kid from Coney Island

A Kid from Coney Island

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
69: The Saga of Danny Hernandez

69: The Saga of Danny Hernandez

2020
×
Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
Edit this entry  
11
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
Miles Davis: Birth of the Cool

Miles Davis: Birth of the Cool

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Syncopation

Syncopation

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Anaconda

Anaconda

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Perfect Weapon

The Perfect Weapon

2020
×
Edit this entry  
14
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Halloween Is Grinch Night

Halloween Is Grinch Night

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Read prior review Edit this entry  
25
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
13
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Judge

The Judge

2014
×
★★
Read the review Edit this entry