• Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Mulan

    ★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

  • Little Women

  • 1917

  • Klaus

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far from Home

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Avengers: Endgame

  • Saint Frances

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

  • Long Shot

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • High Flying Bird

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • John & Yoko: Above Us Only Sky

    ★★★★

  • Quincy

    ★★★½

  • High Life

  • If Beale Street Could Talk

  • Her Smell

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

  • The Other Side of the Wind

  • They'll Love Me When I'm Dead

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

  • First Man

  • Roma