• Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

  • Alien: Containment

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Hole in the Ground

    ★★½

  • Hail Satan?

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★½

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Malcolm Is a Little Unwell

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • The ABC Murders

    ★★½

  • The Dead Room

    ★½

  • Watership Down

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★½

  • After the Screaming Stops

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • ReMastered: Who Killed Jam Master Jay?

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★½

  • Overlord

    ★★

  • The Perfection

    ★★½

  • In Fabric

    ★★★

  • High Life

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★

  • 22 July

    ★★

  • The Predator

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • The Nun

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Peterloo

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • The Meg

    ★★

  • Nightmare Cinema

    ★★½

  • Cam

    ★★★

  • Skyscraper

    ★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Calibre

    ★★