• Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Sick for Toys

  • Rust Creek

    ★★

  • The Rachel Divide

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • The Bleeding Edge

    ★★★½

  • Rampage

    ★★½

  • Batman Ninja

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★

  • Mute

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★

  • Tully

    ★★★

  • Being Blacker

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • American Animals

    ★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★

  • The Commuter

    ★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Alan Partridge: Why, When, Where, How And Whom?

    ★★½

  • Doctor Who: Twice Upon a Time

  • The Galaxy Britain Built: The British Force Behind Star Wars

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★

  • Jigsaw

    ★★

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★½

  • Beyond Skyline

    ★½

  • Geostorm

  • Journeyman

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Funny Cow

    ★★★

  • The Snowman

    ½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★½

  • Voyeur

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Jeepers Creepers 3

    ★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★½

  • 1922

    ★★★

  • Only the Brave

    ★★★

  • Jerry Before Seinfeld

    ★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • The Vietnam War

    ★★★★★