Treebone has logged 147 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Jackpot

Jackpot

2020
×
★½
Edit this entry  
13
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
½
Edit this entry  
12
Alone

Alone

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Hostel

Hostel

2005
×
★★
Edit this entry  
10
Wishmaster 2: Evil Never Dies

Wishmaster 2: Evil Never Dies

1999
×
★★
Edit this entry  
09
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Pelican Blood

Pelican Blood

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
The Ones Below

The Ones Below

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Arizona

Arizona

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
I Spit on Your Grave III: Vengeance is Mine

I Spit on Your Grave III: Vengeance is Mine

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Alte Bande

Alte Bande

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Edit this entry  
31
Cleveland Abduction

Cleveland Abduction

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Edit this entry  
29
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
28
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Berkshire County

Berkshire County

2014
×
Edit this entry  
25
Death Sentence

Death Sentence

2007
×
★★½
Edit this entry  
24
Do Not Disturb

Do Not Disturb

1999
×
★★
Edit this entry  
23
The Shrine

The Shrine

2010
×
Edit this entry  
22
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
High Tension

High Tension

2003
×
★★½
Edit this entry  
21
The Hand that Rocks the Cradle

The Hand that Rocks the Cradle

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★
Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Maniac

Maniac

1980
×
★★½
Edit this entry  
17
Commando

Commando

1985
×
★★★
Edit this entry  
17
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
Edit this entry  
15
Almost Human

Almost Human

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
It's for Your Own Good

It's for Your Own Good

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Buddy Games

Buddy Games

2019
×
★½
Edit this entry  
14
IRL

IRL

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
To Kill a Child

To Kill a Child

1953
×
★★★★
Edit this entry  
13
Butchers

Butchers

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Edit this entry  
12
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Black String

The Black String

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Aquaslash

Aquaslash

2019
×
★½
Edit this entry  
09
The Houseboat

The Houseboat

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
Read the review Edit this entry