• Love and Monsters

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Four of a Kind

    ★★★

  • TFW No GF

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Normal Episode

    ½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Death Of My Reflection

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • A Violent Night

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Guava Island

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

  • Get Duked!

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • Glass

  • The Mule

    ★★★

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★★½

  • Happy New Year, Colin Burstead

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

  • Overlord

    ★★

  • Green Book

    ★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Border

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Game Over, Man!

    ★★★

  • Thunder Road

    ★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Black Panther

  • Eighth Grade

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Regular

    ★★★★