Trent has logged 22 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Imperium

Imperium

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Keanu

Keanu

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry