Trevin has logged 32 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Live in Fear

I Live in Fear

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Quiet Duel

The Quiet Duel

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scandal

Scandal

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sanshiro Sugata

Sanshiro Sugata

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dodes'ka-den

Dodes'ka-den

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chappie

Chappie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Snowden

Snowden

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Birds

The Birds

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Idiot

The Idiot

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Serpent's Egg

The Serpent's Egg

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red Beard

Red Beard

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry