Trevor Scholl has logged 24 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
New York New York

New York New York

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Faces

Faces

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Swingers

Swingers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Puce Moment

Puce Moment

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Center Jenny

Center Jenny

2013
×
Read the review Edit this entry