• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Black Friday

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Ok, It's Fine

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • The Tax Collector

    ★★

  • Greenland

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Charm City Kings

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Workforce

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★