Dan has logged 25 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Bebe Love: #KiligPaMore

My Bebe Love: #KiligPaMore

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Salvation

The Salvation

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Queen - Live at Wembley Stadium

Queen - Live at Wembley Stadium

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
We Will Rock You

We Will Rock You

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Meet the Spartans

Meet the Spartans

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Bulk

The Amazing Bulk

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Enteng ng Ina mo

Enteng ng Ina mo

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Enteng Kabisote 10 and the Abangers

Enteng Kabisote 10 and the Abangers

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Outlaw Johnny Black

The Outlaw Johnny Black

×
Read the review Edit this entry  
08
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Machete Kills Again... in Space

Machete Kills Again... in Space

2023
×
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry