Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Hereafter

Hereafter

2010
×
★★
Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Variações: Guardian Angel

Variações: Guardian Angel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Brené Brown: The Call to Courage

Brené Brown: The Call to Courage

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Edit this entry  
05
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Edit this entry  
24
365 Days

365 Days

2020
×
Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★
Edit this entry  
22
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Edit this entry  
08
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fracture

Fracture

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Edit this entry  
31
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Code 8

Code 8

2019
×
★½
Edit this entry  
27
27: Gone Too Soon

27: Gone Too Soon

2018
×
★★
Edit this entry  
26
The Accountant of Auschwitz

The Accountant of Auschwitz

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Edit this entry