Addison has logged 170 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Edit this entry  
02
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Ship to India

A Ship to India

1947
×
★★★½
Edit this entry  
22
Crisis

Crisis

1946
×
★★★
Edit this entry  
21
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Bridegroom, the Actress, and the Pimp

The Bridegroom, the Actress, and the Pimp

1968
×
Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
No End

No End

1985
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★
Edit this entry  
10
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Junkopia

Junkopia

1981
×
Edit this entry  
10
I Graduated, But...

I Graduated, But...

1929
×
★★★
Edit this entry  
10
Bobby Bumps Starts for School

Bobby Bumps Starts for School

1917
×
Edit this entry  
10
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★
Edit this entry  
10
Lira's Forest

Lira's Forest

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Leningrad Cowboys Go America

Leningrad Cowboys Go America

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Zero for Conduct

Zero for Conduct

1933
×
★★★½
Edit this entry  
03
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Day of Wrath

Day of Wrath

1943
×
★★★★
Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
An Inn in Tokyo

An Inn in Tokyo

1935
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Je T'Aime, Je T'Aime

Je T'Aime, Je T'Aime

1968
×
★★★★
Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry