Sort by

Troy has logged 12 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Sink & Rise

Sink & Rise

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Memories in My Frame

Memories in My Frame

1994
×
★★★
Edit this entry  
10
Incoherence

Incoherence

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
And Tomorrow the Entire World

And Tomorrow the Entire World

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Host

The Host

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry