truman has logged 28 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ewoks: The Battle for Endor

Ewoks: The Battle for Endor

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ewok Adventure

The Ewok Adventure

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Baadasssss!

Baadasssss!

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rush

Rush

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sweet Sweetback's Baadasssss Song

Sweet Sweetback's Baadasssss Song

1971
×
Read the review Edit this entry  
19
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rescue Dawn

Rescue Dawn

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
★★★½
Edit this entry  
08
Out of Here.

Out of Here.

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Walk Through The Doctor Forest

A Walk Through The Doctor Forest

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Believer

Believer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Boom for Real: The Late Teenage Years of Jean-Michel Basquiat

Boom for Real: The Late Teenage Years of Jean-Michel Basquiat

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry