Tom has logged 27 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Perfect Storm

The Perfect Storm

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beats

Beats

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Capricorn One

Capricorn One

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Day of the Jackal

The Day of the Jackal

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
To Kill a King

To Kill a King

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time in the Midlands

Once Upon a Time in the Midlands

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman

Batman

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hungry Wives

Hungry Wives

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Charley Varrick

Charley Varrick

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hyena

Hyena

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Neds

Neds

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry