Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Ay, Carmela!

Ay, Carmela!

1990
×
Edit this entry  
12
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
Edit this entry  
10
Boyhood

Boyhood

2014
×
Edit this entry  
08
The Mole

The Mole

2020
×
Edit this entry  
08
House of Usher

House of Usher

1960
×
Edit this entry  
08
The National Shotgun

The National Shotgun

1978
×
Edit this entry  
07
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
½
Edit this entry  
04
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
Edit this entry  
03
The Young Karl Marx

The Young Karl Marx

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
Edit this entry  
02
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
Edit this entry  
01
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Goya's Skull

Goya's Skull

2018
×
Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Schoolgirls

Schoolgirls

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
Edit this entry  
22
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Time

Time

2020
×
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Edit this entry  
17
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
15
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Edit this entry  
14
Coven

Coven

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
Edit this entry  
28
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★
Edit this entry  
25
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
Edit this entry  
23
Judgment at Nuremberg

Judgment at Nuremberg

1961
×
Edit this entry  
22
Eso que tú me das

Eso que tú me das

2020
×
Edit this entry  
15
The Kid

The Kid

1921
×
Edit this entry  
12
The Name of the Rose

The Name of the Rose

1986
×
Edit this entry  
11
Godzilla

Godzilla

2014
×
Edit this entry  
10
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Edit this entry  
24
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
18
Robin's Wish

Robin's Wish

2020
×
Edit this entry  
17
Laura

Laura

1944
×
Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
Edit this entry  
09
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
Edit this entry  
08
Host

Host

2020
×
★★½
Edit this entry